Bursa & Çanakkale - 2 Gece


23/09/2021 - 27/09/2021
2 Gece / 5 Gün
Erken Rezervasyon'da %10 İndirim Fırsatı!
₺ 1,055.56
₺ 950.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

hepsiturda.com güvencesiyle
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, Dünya'ya büyük bir destan armağan eden topraklar
Sizlerin ziyaretini bekliyor

SAMSUN ÇIKIŞLI BURSA & ÇANAKKELE TURU

ULUDAĞ'IN ETEKLERİNDE DARACIK TAŞ SOKAKLARI, ORİJİNAL DOKUSUNU YİTİRMEMİŞ OTANTİK EVLERİ VE KÖY HAVASINI KORUYAN ATMOSFERİYLE CUMALIKIZIK’DA KAHVALTI
ALIŞVERİŞ İMKANI KAPALI ÇARŞI VE KOZAHAN
ŞEHİT DÜŞEN TÜRK ASKERLERİ İÇİN 41.70 METRE YÜKSEKLİKTE İNŞA EDİLMİŞ ŞEHİTLİK ABİDESİ

Kültür turları ile Türkiye'yi keşfet, %10'a varan ERKEN REZERVASYON Yurtiçi tur fırsatlarını kaçırmayın!

1. GÜN:

SAMSUN – BURSA GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 20.00’de acentemizin önünden, 20.20’de Yeşilyurt AVM önünden alarak, Osmanlı Devleti’nin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihi abideler şehri, tabii güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan Bursa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. GÜN:

BURSA – CUMALIKIZIK KÖYÜ – TOPHANE- OSMAN BEY & ORHAN BEY TÜRBELERİ – ULU CAMİİ – KAPALI ÇARŞI – KOZAHAN – YEŞİL CAMİİ – YEŞİL TÜRBE
Değerli misafirlerimiz; sabah Bursa’ya varışımız ile birlikte Cumalıkızık Köyüne geliyoruz. Cumalıkızık Konağında alacağımız köy kahvaltısı sonrasında ilk olarak Unesco tarafından koruma altına alınmış yaşayan müze olma özelliğinde olan birçok filme ev sahipliği yapan 700 yıllık tarihi ile Cumalıkızık köyünü gezmek üzere hareket ediyoruz. Rehberimizin burada yapacağı bilgilendirme sonrasında Edirne alınana kadar Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa’yı gezmeye başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusias’tan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazinin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi olacak. Bursa manzarasına hâkim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra Tophane Parkını geziyoruz. Sonrasında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagözünde yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkûm edildikleri anlatılan Ulu Caminin içerisindeki şadırvanı, minberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camiden hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han’da alışveriş için mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Cami ve Türbe olacak. Yeşil Camii gezimizin ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Çanakkale merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN:

TRUVA ÖREN YERİ – TRUVA MÜZESİ – ÇİMENLİK KALESİ – NUSRAT MAYIN GEMİSİ – TARİHİ AYNALI ÇARŞI – TRUVA ATI – KORDON
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Truva Ören Yeri’ne üzere otelimizden ayrılıyoruz. Truva Atı, Truva efsanesi, 5000 yıllık tarihi surlar, Tiyatro Binası, kazı Evi ve Hisarlık tepesi efsanevi surlar, Athena Tapınağı, Megaron Ev kalıntıları, Ilios’un kutsal alanı, Roma dönemi Hamamı ve Odeon ziyaret ediyoruz. 2019 Troya yılı kapsamında yeni açılan Troya Müzesini gezip Çanakkale şehir merkezine geri dönüyoruz. Çimenlik Kalesi ve Nusrat Mayın Gemisi, Çanakkale Limanı, Çanakkale tarihi sokaklarında yürüyüş ve Yalı caddesi ve Yalı hanı gezisi yapıyoruz. Tarihi Aynalı Çarşı gezisi ardından Truva Atı hatıra fotoğrafı gezileri sonrası kordonda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

4. GÜN:

ÇANAKKALE – ECEABAT – KİLİTBAHİR KALESİ – NAMAZGAH TABYASI – SEYİT ONBAŞI HEYKELİ – ŞAHİNDERE ŞEHİTLİĞİ – ŞEHİTLER ABİDESİ – MORTO KOYU – ERTUĞRUL TABYASI – SARGI YERİ ŞEHİTLİĞİ – ANZAC KOYU – 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ – 261 RAKIMLI TEPE – CONK BAYIRI
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Eceabat'a geçip, 1462 yılında İstanbul kuşatması esnasında Papalık Donanması'nın Bizans İmparatorluğu'na yardım etmesini önlemek amacıyla yaptırılan Kilitbahir Kalesi'ni ve boğaz savunmasını güçlendirmek amacıyla yapılan Namazgâh Tabyasını panoramik olarak görüyoruz. Kendi ağırlığının üç katından fazla olan mermileri taşıyarak adını Türk Tarihi'ne yazdıran Seyit Onbaşı Heykeli'ni de görerek Türk’ün tükenmezliğinin simgesi Şehitler Abidesi'ne hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Şahindere Şehitliği'ni gezip, Şehitler Abidesi'ne varıyoruz. Abide ve Çanakkale Şehitliği'nin gezilmesinin ardından Morto Koyu'nu seyrederek Ertuğrul Tabyasına varıyoruz. Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği'nin gezilmesi ve Ertuğrul Tabyasının görülmesinin ardından, Alçıtepe Köyü'nde öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Sargı yeri Şehitliği'ne hareket edip şehitliği geziyoruz. Buradan Anzak Koyu'na hareket edip, Anzak Mezarlarının görülmesinin ardından Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'ne gidiyoruz. Müzenin gezilmesi ve dünyada en kahraman alay olarak bilinen 57. Alay Şehitliği ziyareti sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün savaşı yönetirken saatinin parçalandığı 261 rakımlı tepe ve Conk Bayırı'nı görüp, belirlenen saatte buluşuyor ve Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

5. GÜN:

SAMSUN’A VARIŞ VE TURUN BİTİMİ
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* 2 Gece Çanakkale’de Konaklama
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Araç İçi Çeşitli İkramlar
* Feribot Geçiş Ücretleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* hepsiturda.com Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Otelde Yapılan Ek Harcamalar (Mini bar, Telefon, Kuru Temizleme vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-12 Yaş:
23 Eylül 2021 27 Eylül 2021 950.00 ₺ 1150.00 ₺ 600.00 ₺ 775.00 ₺

Kalkış Noktaları
hepsiturda.com Ofis Önü 20:00
Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 20:20

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Turlarımızda hepsiturda Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 16.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

  • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
  • samsun çıkışlı turlar
  • hepsitransfer
  • hepsigezide
  • hepsimice
  • hepsivize