Arjantin & Brezilya Turu


7 Gece / 8 Gün
€ 2199.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

ARJANTİN & BREZİLYA TURU
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
7 Gece - 8 Gün
Buenos Aires (3) - Iguazu (1) - Rio De Jenerio (3) - Sao Paulo

1. GÜN:

İSTANBUL - BUENOS AIRES
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 15 numaralı tarifeli seferi ile Buenos Aires uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımızla otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN:

BUENOS AIRES
Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Turumuz esnasında La Recoleta semtinde yürüyüş yapıp, her biri ayrı bir sanat eseri olan 6400’den fazla mezarın bulunduğu Recoleta Mezarlığı, Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti, Puerto Madera’yı göreceğiz. Daha sonrasında şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tango Gecesi (120 Usd) turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

3. GÜN:

BUENOS AIRES
Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek San Isidro & Tigre (80 Usd) turuna katılabilirler. San Isidro, eyaletin en zengin mahallesidir. Turumuz esnasında da bu zenginliği yansıtan evleri, taş döşeli sokaklarını ve San Isidro Katedralini göreceğiz. Rugby oyununun Ulusal Başkenti olarak da anılan şehirde Rugby Müzesi’de panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Tigre Deltası’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda tekne gezimizi yaparak günü sonlandıracağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN:

BUENOS AIRES - IGUAZU
Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Iguazu’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Iguazu Şelaleleri (130 Usd) turuna katılabilirler. 1320 km’lik nehrin döküldüğü yerde oluşan şelalenin en büyük ve görkemli kısmı Arjantin tarafında bulunmaktadır. Şanslı isek, turumuz esnasında yılın büyük bir bölümünde orada olan gökkuşağını görme fırsatını da yakalayabilecek ve harika fotoğraflar çekeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. GÜN:

IGUAZU - RIO DE JENERIO
Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Iguazu Şelaleleri’nin 800 metresini barındıran Brezilya tarafını geziyoruz. Şeytan Boğazı geçidini bu sefer karşıdan görüyoruz. Buradan da harika fotoğraflar çektikten sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Macuco Safari (130 Usd) turuna katılabilirler. Bot ile yapacağımız turumuzda şelalelerin yukarıdan izlediğimiz görkemi yerini heyecanlı dakikalara bırakacak. Turumuz sonrası havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Rio De Jenerio’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN:

RIO DE JENERIO
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali bulunmaktadır. Daha sonra şehrin tadını çıkarmanız için serbest zaman veriyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Samba Gecesi (180 Usd) turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. GÜN:

RIO DE JENERIO
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Corcovado & Sugar Loaf (210 Usd) turuna katılabilirler. Öncelikle tren ile Corcovado Tepesine çıkıyoruz. Rio’nun sembolü haline gelen, ünlü İsa Heykeli’ni görüyoruz. Harika manzaranın da tadını çıkardıktan sonra yine tren ile aşağı iniyoruz. Daha sonraki durağımız Sugar Loaf (Kesmeşeker) Dağı. 396 metre yüksekliğindeki dağa iki aşamalı teleferik ile çıkılmaktadır. Tepeye çıktıktan sonra Guanabara Körfezinin nefes kesen manzarasını izlemeniz için serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8. GÜN:

RIO DE JENERIO - SAN PAULO - İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Sao Paulo’ya transfer. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuktan sonra vardığımız şehirde panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, tarihi şehir merkezi, Belediye Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Ardından havalimanına hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 16 numaralı tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Avantajlı Ekstra Geziler: 850 USD Yerine 800 USD
Tango Gecesi (120 USD) + San Isidro & Tigre (80 USD) + Iguazu Şelaleleri (130 USD) + Macuco Safari (130 USD) + Samba Gecesi (180 USD) + Corcovado & Sugar Loaf (210 USD)
0-2 yaş ücretsiz,3-10 yaş %50 indirimlidir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-Buenos Aires (EZE) gidiş, Sao Paulo (GRU)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Buenos Aires (EZE)-Puerto Iguazu (IGR) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
* Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Foz De Iguazu (IGU)-Rio De Jenerio (GIG) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
* 3* & 4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
* Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri
* Rio De Jenerio - Sao Paulo arası transfer
* Buenos Aires, Rio De Jenerio, Sao Paulo panoramik şehir tanıtım turu
* Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
* Otel vergileri
* Turist şehir vergileri
* TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* İç hat bağlantı bileti
* Ara uçuşlardaki bagaj ücreti
* Seyahat sağlık sigortası
* Öğle ve akşam yemekleri
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli
* Müze ve ören yerleri girişleri
* İsteğe bağlı bahşişler

Tur Hareket Tarihi : Ocak - 2021Göster
Tur Hareket Tarihi : Şubat - 2021Göster
Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2021Göster
Tur Hareket Tarihi : Mayıs - 2021Göster

 1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 2. Hepsiturda tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Hepsiturda tarafından garanti edilemez.
 3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 7. Hepsiturda zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Hepsiturda’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 9. Hepsiturda hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
 10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Hepsiturda, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
 13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
 14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Hepsiturda gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Hepsiturda’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Hepsiturda’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Hepsiturda tarafından iptal edilmesi durumunda Hepsiturda’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Hepsiturda sorumlu tutulamaz.
 17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Hepsiturda ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 18. Hepsiturda misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Hepsiturda’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Hepsiturda aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Hepsiturda sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
 23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Hepsiturda sorumlu olmayacaktır.
 24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Hepsiturda sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 23.09.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

 • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
 • hepsitransfer
 • hepsigezide
 • hepsimice
 • hepsivize