Doğu Anadolu Turu


06/10/2021 - 11/10/2021
3 Gece - 5 Gün
Erken Rezervasyon'da %10 İndirim Fırsatı!
₺ 1,444.44
₺ 1300.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

hepsiturda.com güvencesi ve profesyonel rehber kadrosu eşliğinde Doğu’nun gizemine ve saklı hazinelerine hazır olun

BÖLGENİN EN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI

OSMANLI MİMARİSİNİN ANADOLU'DAKİ EN GÖRKEMLİ YAPILARINDAN BİRİ OLAN İSHAK PAŞA SARAYI

YÖRESEL GELENEKSEL KAFKAS EĞLENCESİ

1. GÜN:

SAMSUN – ERZURUM GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 20.30’da acentemizin önünden alarak Ordu – Giresun – Torul – Gümüşhane- Bayburt güzergâhını takiben Doğal koşullarının ve coğrafi konumunun elverişliliği yanında, önemli uygarlık merkezlerine yakınlığı ile bilinen Erzurum’a doğru gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. GÜN:

ERZURUM – YAKUTİYE MEDRESESİ – ÜÇ KÜMBETLER – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – ULU CAMİİ – TAŞHAN – KATERİNA AV KÖŞKÜ – SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ- KARS
Değerli misafirlerimiz, sabah Erzurum’a varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Gezimize meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile devam ediyoruz. Ardından öğle yemeğimizi(ekstra) meşhur Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması ile alıp Sarıkamış’a hareket ediyoruz. 93 harbi (Osmanlı-Rus savaşı) sonrası Kars ve civarına hâkim olan ve Ruslar döneminde inşa edilmiş, devasa ahşap görüntüsü ile büyüleyen Katerina Av Köşkü’nü geziyoruz. Sonrasında tarihimizin önemli kahramanlık destanın geçtiği, Allahüekber dağlarında bulunan ve 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin sonrasında konaklama yapacağımız Kars’taki otelimize gidiyoruz. (Konaklama ve akşam yemeği otelimizde)

3. GÜN:

KARS ŞEHİR MERKEZİ – ANİ HARABELERİ - FETHİYE CAMİİ – TAŞ KÖPRÜ - KARS KALESİ – HAVARİLER KİLİSESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KANLI TABYA HARP TARİHİ MÜZESİ - ÂŞIK GELENEĞİ – KAFKAS GECESİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında bulunan ve zamanında Ermenistan' a başkentlik yapmış olan Ani Harabelerine geçiyoruz. Hem mimari yapısı, hem coğrafi farklılıklarından ötürü büyüleyici bir yürüyüş bizleri bekliyor. Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral ve Anadolu 'da ilk Türk camii olan Ebu El Manuçehr camisini görüp fotoğrafladıktan sonra iki ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay’a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayıp yönümüzü tekrar Kars şehir merkezine çeviriyoruz. Kars yöresel yemeklerinin tadına ve lezzetine baktıktan sonra(ekstra) hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır sokakları ve hayat dolu Kars’ı tanımaya devam ediyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar… Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprüyü, Tarihi Hamam’ı ve günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Âşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında etnografik malzemeler ile savaşlarda kullanılan silahlar ve yakın tarihimizi belgeleyen taşınır kültür varlıklarımızın sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. “Âşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri vb. yöresel ürünlerin tadına bakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünlerini buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından otelimize gidiyoruz. (Konaklama ve akşam yemeği otelimizde) Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (ekstra) gidiyoruz.

4. GÜN:

IĞDIR - AĞRI DAĞI - İSHAK PAŞA SARAYI - DOĞUBEYAZIT - MURADİYE ŞELALESİ – VAN
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Kars’tan ayrılıp Van’a doğru yol alıyoruz. Digor - Tuzluca yolunu kullanarak, uzunca bir süre Ermenistan sınırını takiben yönümüzü Doğu'nun Çukurova'sı olarak bilinen Iğdır 'a çeviriyoruz. Büyük Ağrı Dağı’nın eteklerinden süzülüp Iğdır Ovasının seyrine başladığımızda ülkemize en yakın Ermenistan kenti Metmazor'u da görüyoruz. 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için uygun bir noktada mutlaka duracağız, merak etmeyin! Fotoğraf molamızın ardından Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Doğubeyazıt 'a varışımız ile birlikte öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz. Yemeğimizin sonrasında İshak Paşa Sarayını gezmeye başlıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla ve Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubeyazıt 'ı yukardan seyretme şansını yakalıyoruz. Serbest zamanımız sonrasında volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçitinden hareketle Bend-i mahi çayının seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını diniliyoruz. Ardından Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra konaklama yapacağımız Van’daki otelimize gidiyoruz. (Konaklama ve akşam yemeği otelimizde)

5. GÜN:

VAN - ÇAVUŞTEPE KALESİ – VAN KALESİ – KEDİ EVİ – GÜMÜŞ ve HALI KİLİM ATÖLYELERİ – AKDAMAR ADASI ve AKDAMAR KİLİSESİ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından gezimize Urartu krallarından II. Sarduri’nin yaptırdığı ve tarihi Sardurihinili diye geçen Çavuştepe Kalesi ile başlıyoruz. Van-Hakkâri karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kale, adını aldığı Çavuştepe Ovasına tepeden bakmaktadır. Kalede; depo, işlik, saray ve tapınak kalıntılarını görüp eğer şanslıysak dünyanın sayılı Urartu’ca dilini konuşabilen, ören yeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinliyoruz. Ardından Van merkeze dönerek Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan ve içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Rehberimizin anlatımları sonrası Van Kalesinde serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesi gezimizin ardından öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Molamızın ardından Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışverişlerimizi yapıp Van’ın bir diğer el sanatı olan Halı\Kilim atölyesine gidiyoruz. İran\ Ermeni\Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Van’da yapacağımız otlu peynir vb. yöresel alışverişimizin sonrasında Van'ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar adasına varıyoruz. 10. yüzyılda kral Gagik adına yapılan ve bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizden kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının altında kısa bir kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından teknemizle karaya ulaşıp Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

6. GÜN:

SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* 2 Gece Kars’ta Konaklama / Kars Park veya Büyük Kale Otel
* 1 Gece Van’da Konaklama / Ramada By Wyndham Van
* 4 Kahvaltı
* 3 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Akdamar Adası Tekne Tur Ücretleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Araç İçi Çeşitli İkramlar
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* hepsiturda.com Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Kafkas Halk Oyunları Gösterisi
* Otelde Yapılan Ek Harcamalar (Mini bar, Telefon, Kuru Temizleme vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-12 Yaş:
6 Ekim 2021 11 Ekim 2021 1300.00 ₺ 1550.00 ₺ 800.00 ₺ 1000.00 ₺

Kalkış Noktaları
hepsiturda.com Ofis Önü 20:30
Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 21:00

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Turlarımızda hepsiturda Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 16.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

  • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
  • samsun çıkışlı turlar
  • hepsitransfer
  • hepsigezide
  • hepsimice
  • hepsivize