Doğu Ekspresi Turu


12/01/2022 - 16/01/2022
3 Gece / 5 Gün
₺ 1350.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

hepsiturda.com Güvencesiyle Dünya’nın En İyi 10 Demiryolu Rotasından Biri Olan Doğu Ekspresi ile Güzelliğine Hayran Olacağınız Bir Kültür Programı Sizleri Bekliyor!
SAMSUN ÇIKIŞLI DOĞU EKSPRESİ TURU
3 GECE KONAKLAMA
SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI – KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - HALIKIŞLAK KÖYÜ - AĞRI DAĞI PANORAMİK - DOĞUBEYAZIT ŞEHİR MERKEZİ – İSHAKPAŞA SARAYI – ERZURUM TURU

1. GÜN:

SAMSUN – SARIKAMIŞ GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 19.00’da acentemizin önünden, 19.30’da Yeşilyurt AVM önünden alarak Sarıkamış’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. GÜN:

SARIKAMIŞ – SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ - ŞEHİTLER ANITI – KATERİNA AV KÖŞKÜ - KARS – KAFKAS TARİHİ HARP MÜZESİ - KARS KALESİ - ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ - TAŞ KÖPRÜ - FETHİYE CAMİİ - NAMIK KEMAL EVİ - DEFTERDARLIK BİNASI - SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE BELEDİYE BİNASI – AŞIK ATIŞMASI
Değerli misafirlerimiz, sabah saatlerinde Sarıkamış’a varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçiyoruz. Serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz telesiyej ile zirveye çıkabilir. Beyaz kış görüntülerini fotoğraflayıp, karlar üzerinde eğlenceli anlar yaşadıktan sonra unutulmaz güzel anılarımızla Sarıkamış Kayak Merkezinden ayrılarak Doğu Anadolu'da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş merkezdeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından, Ruslar döneminde Kraliçe Katerina için yaptırılan Av Köşkü’nü görüyor Obsidyen Taşı'nın işlenmesiyle yapılan hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Kars Şehir Merkezi’ne geçiyoruz. Bu şairane şehir geçmişte, kırk yıl Ruslara ev sahipliği yapmış. Böyle bir şehrin sokaklarında dolaşırken Rus mimarisinin izlerini görüpte etkilenmemek elde değil. Burada Kafkas Tarihi Harp Müzesi, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Fethiye Camii ve Namık Kemal Evi’ni ziyaret ederek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Ardından Rus Dönemi yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası gibi şehrin orijinal mimarisini inceledikten sonra hepsiturda.com misafirlerine özel düzenlenecek olan, Kars’ın ünlü ozanlarının iştirak edeceği, milli geleneklere uygun Aşık Atışması ile bu güzel günümüzü sonlandırarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN:

ANİ HARABELERİ - KENT SURLARI - ANİ KATEDRALİ - TİGRAN HONENTS KİLİSESİ - MANUCEHR CAMİ'Nİ – ÇILDIR GÖLÜ – AT KIZAĞI – KAFKAS GECESİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizi almamızın ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen konuklarımız ile birlikte (ekstra aktivite) Kafkas Gecesi’ne katılabiliriz. Canlı müzik ile unutulmaz bir akşam yaşayacaksınız. Bir Kars Turu’nun vazgeçilmezleri arasında bu programı öneriyoruz.

4. GÜN:

HALIKIŞLAK KÖYÜ - AĞRI DAĞI PANORAMİK - DOĞUBEYAZIT ŞEHİR MERKEZİ – İSHAKPAŞA SARAYI
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Doğu'nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan'a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak Köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkân veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Türkiye’nin en büyük dağı olan, Ağrı Dağı’nın panoramik fotoğrafını almamız için vereceğimiz mola ardından, Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyük İshak Paşa Sarayı gezimiz ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN:

DOĞU EKSPRESİ İLE DOĞANIN MUHTEŞEM MANZARALARI EŞLİĞİNDE KEYİFLİ BİR YOLCULUK – ERZURUM ŞEHİR TURU - YAKUTİYE MEDRESESİ – ÜÇ KÜMBETLER, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE VE ULU CAMİ – ERZURUM EVLERİ – TAŞ HAN
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kars Tren istasyonuna hareket ediyoruz. (Doğu Ekspresi ile) Doğu ekspresinin en güzel manzaralarına ev sahipliği yapan yolculuğumuzda, Allahuekber Dağlarını tırmanırken karşılaşacağınız büyüleyici manzaranın etkisinden uzun süre çıkmak istemeyeceksiniz. Allahüekber dağlarında bulunan 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış'ı panoramik olarak göreceğimiz tren yolculuğumuzun ardından Erzurum'a ulaşıyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebapçısı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıp Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* 3 Gece Kars’ta Konaklama (KARS KALE HOTEL & THE KARS PARK HOTEL)
* 4 Sabah Kahvaltısı
* 3 Akşam Yemeği
* Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Tren Bileti
* Ünlü Ozanların Katılacağı Aşık Atışması
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Araç İçi Çeşitli İkramlar
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* hepsiturda.com Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Sarıkamış Telesiyej Ücreti
* Çıldır Gölü Kızak Keyfi
* Kafkas Gecesi Eğlencesi
* Otelde Yapılan Ek Harcamalar (Mini bar, Telefon, Kuru Temizleme vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-12 Yaş:
12 Ocak 2022 16 Ocak 2022 1350.00 ₺ 1750.00 ₺ 650.00 ₺ 950.00 ₺
26 Ocak 2022 30 Ocak 2022 1450.00 ₺ 1850.00 ₺ 750.00 ₺ 1050.00 ₺
2 Şubat 2022 6 Şubat 2022 1450.00 ₺ 1850.00 ₺ 750.00 ₺ 1050.00 ₺
9 Şubat 2022 13 Şubat 2022 1350.00 ₺ 1750.00 ₺ 650.00 ₺ 950.00 ₺
23 Şubat 2022 27 Şubat 2022 1350.00 ₺ 1750.00 ₺ 650.00 ₺ 950.00 ₺
9 Mart 2022 13 Mart 2022 1350.00 ₺ 1750.00 ₺ 650.00 ₺ 950.00 ₺

Kalkış Noktaları
hepsiturda.com Ofis Önü 19:00
Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 19:30

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Turlarımızda hepsiturda Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 06.12.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

  • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
  • hepsitransfer
  • hepsigezide
  • hepsimice
  • hepsivize