Yöresel Tatlar & Gurme Turu


2 Gece / 3 Gün
₺ 990.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cum : 09:00 - 19:00

hepsiturda.com güvencesiyle Yöresel Tatlar & Gurme Turları ile Anadolu’nun lezzetlerine doğru yolculuk
SAMSUN ÇIKIŞLI YÖRESEL TATLAR & GURME TURU
Güneydoğu’nun Lezzet Kokulu Sokakları, Şehirleri ve Kültürü Bir Araya Geldi

1. GÜN:

SAMSUN – ADANA GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 21.00’da acentemizin önünden, 21:30’da Yeşilyurt AVM önünden alarak, Toros dağlarının güneyinde & Seyhan nehrinin kıyısında konumlanan ve Türkiye’nin de nüfus bakımından en büyük altıncı şehri olan Adana’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2. GÜN:

ADANA – SABANCI CAMİİ – ATATÜRK EVİ – SİNEMA MÜZESİ- TAŞKÖPRÜ – SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU KONAĞI – ANTAKYA – HARBİYE
Değerli misafirlerimiz; sabah Adana’ya varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından ilk olarak Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizin sonrasında Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyoruz. Ardından Seyhan Nehri kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü ’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesini ve Ramazanoğlu Konağı’nı görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizde(ekstra) şehrin muhteşem lezzetlerini tadıp Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan ve mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vakit sonrası konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Kahvaltı: Adana’da alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Adana’da menü olarak alınacaktır (ekstra) CİHANGİR KEBAP KABURGA ADANA
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama Oteli: Antakya Grand Boğaziçi Hotel / 4 YILDIZLI

ADANA ÖĞLE YEMEĞİ: CİHANGİR KEBAP KABURGA RESTORAN ( Instagram: @cihangirkebap )
Turumuzun ilk yemeği olması özenli davranmamızı gerektiriyor. Çok önemli bir öğün. Biz size Adana’da bu güne kadar giden hiçbir konuğunu hüsrana uğratmayan ve yöresel yemekleri servis etmeye çalışarak bu konuda belirli bir standardı yakalamış olan CİHANGİR KEBAP KABURGA Restoran’ı öneriyoruz. Tahmin ediyoruz tur bitiminde birbiri ile kıyaslanamayacak birçok lezzeti hatırlayacaksınız ama burası eminiz iz bırakacaktır... Dileyen misafirlerimiz kebap, ciğer, kaburga ve mezeleri ortaya söyleyerek inanılmaz bir cümbüş yaşayabilirler.

3. GÜN:

ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ- HABİBİ NECCAR CAMİİ – UZUN ÇARŞI - GAZİANTEP
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’yı tanımaya başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze sizleri büyüleyecek. Müzeden sonra Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni görüyoruz. Ardından ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için öğle yemeği(ekstra)molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Uzun Çarşı da sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşup konaklama yapacağımız Gaziantep’teki otelimize gidiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz(ekstra) için; Dünya'da şehir ismi ile anılan tek mutfak olan Gaziantep Mutfağının o meşhur kebaplarından tatmak üzere Küşlemeci Mehmet Usta'ya gidiyoruz. Yemeğimizin sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman.

 

Kahvaltı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Hatay’da menü olarak alınacaktır (ekstra) KURŞUNLU HAN RESTORAN & ASİ KÜNEFELERİ
Akşam Yemeği: Gaziantep’te menü olarak alınacaktır (ekstra) KÜŞLEMECİ MEHMET USTA
Konaklama Oteli: Grand Hotel Gaziantep / 5 YILDIZLI

HATAY ÖĞLE YEMEĞİ: KURŞUNLU HAN RESTORAN & ASİ KÜNEFELERİ ( Instagram: @asikunefeleri1960 )
Bölgedeki en güzel restoranlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Gerek yemek çeşitliliği gerek sunumu ile 1. Sınıf bir restoran. Bölgeye gelen turist gurupların ve iyi yemek tercih edenlerin durağı haline gelen bir yer. Burada mezelerin, içli köftenin ve ara sıcakların tadına bakabilirsiniz. Ana yemek olarak da Hatay’ın vazgeçilmez yemeği Tepsi (Sini) kebabının tadına bakabilirsiniz. Hiç çekinmeden tercih edilebilirsiniz. Tatlı olarak da Künefe enfes olabilir.

KÜNEFE: ASİ KÜNEFELERİ
Antakya’da künefesi ile nam salmış Asi Künefeleri; Türkiye lezzet ödülleri yarışmasında en iyi künefeci kategorisinde 1.seçilmiştir. Burada tepside fırınlanmış bir künefe hazırlanır ve künefe şerbetin içinde yüzer. En iyi künefe, Hatay Tepsi Künefesidir. Gerçek Hatay Tepsi Künefesini Asi Künefelerin ’de deneyebilirsiniz.

GAZİANTEP AKŞAM YEMEĞİ: KÜŞLEMECİ MEHMET USTA ( Instagram: @kuslemecimehmetusta )
Tüm Gurmelerin Gaziantep’teki değişmez durağı olan bu yer, maharetli ustaların elinden çıkan kebaplar ve kaşık salatası eminiz hoşunuza gidecektir. Yemek için menü söylemek zor. Çünkü yemekler sıra ile geliyor. Yani bu öğün bir lezzet serüveni gibi; kebap, kuzu şiş soslu ve sossuz, tavuk şiş, küşleme resitalinin arkasından havuç dilim baklava diyoruz...

4. GÜN:

GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – HALFETİ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik Baraj Gölü’nün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Zeugma Mozaikleri Müzesi’ne gidiyoruz. Çingene Kız Mozaiği dâhil, birbirinden güzel sanat eserlerini görme şansı buluyoruz. Müzeden ayrılarak Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası veriyoruz. Ardından bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantcılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak, Baklavacı İmam Çağdaş önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşup öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemeğimizin sonrasında Fırat Nehri üzerinde olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz. Buradan teknemize (ekstra) binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te menü olarak alınacaktır (ekstra) KÜŞLEME KEBAPHAN
Akşam Yemeği: Yol üzerinde mola tesislerinde serbest olarak alınacaktır(ekstra)

GAZİANTEP ÖĞLE YEMEĞİ: KÜŞLEME KEBAPHAN ( Instagram: @kuslemekebaphan )
Gaziantep’in yöresel yemeklerini merak edenler için harika bir lezzet durağı. Eğer iki gün zaten kebap yiyeceğiz diyorsanız harika bir alternatif. En az kebaplar kadar da lezzetli. Burada yiyebileceklerimizi sıralayalım isterseniz. Yuvarlama, Ekşili Ufak Köfte, Alaca Çorba, Ale Nazik, Simit Kebabı, İçli Köfte, Altı Ezmeli, Çiğ Köfte, Cacıklı Arap Köfte, Ciğer Kavurma, Antep usulü lahmacun ve daha nicelerini doya doya yiyebilirsiniz. Tatlı olarak Katmer diyoruz…

MİSAFİRLERİMİZE MUTFAKTA WORKSHOP İMKÂNI: KÜŞLEME KEBAPHAN ( Instagram: @kuslemekebaphan )
Gaziantep’in geleneksel lezzetlerini, ustamız eşliğinde en ince püf noktalarını uygulamalı olarak görme, hazırlama ve pişirme imkânı bulacaksınız. Yemek pişirmenin ufak ama faydalı püf noktalarını ve geçmişten günümüze ulaşan lezzetlerin öykülerini yerinde öğrenerek hem gülecek hem de eğleneceksiniz…

BAKLAVA: KOÇAK BAKLAVA ( Instagram: @kocakbaklava )
Gaziantep denince akla ilk gelen yer İmam Çağdaş olsa da o kadar güzel yerler var ki... Bunlardan biride Koçak Baklava. Gaziantep’in Baklava, Havuç Dilimi ve Fıstık Ezmesini en iyi yapan yerlerden dersek yanlış olmayacaktır. Ama birçok farklı mekânda baklava, Havuç Dilimi, Katmer ve daha nicelerini tatma fırsatımız olacak; bundan şüpheniz olmasın. Genellikle konuklarımız hediyelik olarak kuru baklava alıyorlar. Baklavanın yaş denilen hali ki biz bunu daha çok öneririz; 24 saat kolaylıkla dayanıyor. Ama kuru baklava 48 daha fazla dayanıyor. Belirleyici olanda daha uzun süre sağlıklı muhafaza edilmesi…

5. GÜN:

SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* 1 Gece Antakya’da Konaklama (GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL ANTAKYA / 4 YILDIZLI)
* 1 Gece Gaziantep’te Konaklama (GRAND HOTEL GAZİANTEP / 5 YILDIZLI)
* 3 Kahvaltı
* 1 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Araç İçi Çeşitli İkramlar
* Hijyen Paketi
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* hepsiturda.com Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Halfeti Tekne Turu
* Otelde Yapılan Ek Harcamalar (Mini bar, Telefon, Kuru Temizleme vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

Kalkış Noktaları
hepsiturda.com Ofis Önü 21:00
Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 21:30

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Turlarımızda hepsiturda Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 24.02.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

  • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
  • samsun çıkışlı turlar
  • hepsitransfer
  • hepsigezide
  • hepsimice
  • hepsivize