Lapland Turu


3 Gece / 4 Gün
€ 1990.00
'den Başlayan Fiyatlarla
Not: Yukarıda verilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamalarda geçerlidir.

Bize Ulaşın

0362 230 34 34 Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

CORENDON HAVAYOLLARI İLE DİREKT UÇUŞ
LAPLAND TURU
ROVANIEMI & FİNLANDİYA
1 GECE IGLO, 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
TÜM TURLAR DAHİL

1. GÜN:

İSTANBUL - ROVANİEMİ
Bilet işlemlerimizin ardından Corendon Havayollar ile saat 09.00’da Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 13.30’de varış. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası Noel baba köyüne transfer. Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaretimiz dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme ile son bulacaktır. Bölgeye ve aktivitelere özel termal kıyafetlerimizi teslim aldıktan sonra otelimize transfer ve check in. Akşam kuzey ışıklarının şartları elverişli olursa sucuk ekmek ve sıcak içecekler ikram edilirken kuzey gökyüzünde kuzey ışıklarını izleme şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama.

2. GÜN:

ROVANİEMİ (REN GEYİĞİ SAFARİSİ - HUSKY SAFARİ)
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle direkt geyik çiftliğinde Ren Geyiği kızak sürüş (30 dk) deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikası”na da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi (5km 30/40dk) yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir. Akşam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları safarisine çıkacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

3. GÜN:

ROVANİEMİ (SNOW OTEL GEZİSİ - BUZDA BALIK - KAR MOTORU SAFARİSİ - OTOBÜSLE KUZEY IŞIKLARI SAFARİSİ)
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Buz otel ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve buzda balık avına çıkıyoruz, donmuş gölde rehberimizin eşliğinde buzları yaklaşık 50 santim delerek balıkların oltamıza takılmasını bekleyeceğiz, şanslı olanlar bu deneğimi fotoğraflama şansına sahip olacaklar. Öğle yemeği olarak, bölgeye özel olan Ateş üzerinde pişmiş Somon balık alacağız. Balık Turumuzun ardından Kar safari turu için hareket ediyoruz. Gün ışığında 2 saatlik kar motoru safarimize başlıyoruz, bembeyaz Lapland ormanları içinde el değmemiş doğayı derinlemesine hissedebileceğiniz bu turumuzda 2 kişi bir kar motorunda değişimli olarak sürüş deneyimini yaşayacaksınız. Akşam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları avına çıkacağız. Akşam ise hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları safarisine çıkacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama İglo otelimizde. (Kar Motoru’nda çocuklar profesyonel bir sürücü tarafından güvenli, özel bir oturma alanında çekilecektir.)

4. GÜN:

ROVANİEMİ - İSTANBUL
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ve Corendon Havayolları ile saat 14:30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:00’da İstanbul’a varıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Corendon Havayolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* 2 gece 4* Santa’s Hotel Santa Claus Rovaniemi otelde oda & kahvaltı konaklama
* 1 gece Santa’s Hotel Arctic Circle’s igloda oda & kahvaltı konaklama
* Programda yer alan tüm turlar
* Programda belirtilen 2 öğle yemeği
* Havaalanı – otel – Havaalanı transferi
* Türkçe rehberlik Hizmeti
* Termal Kıyafetler
* Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize hizmet bedeli 140 EUR olup, konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
* Opsiyonel (Ekstra) turlar
* Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
* Pcr Testi
* Kişisel harcamalar
* Belirtilmeyen Öğle ve Aksam yemekleri
* Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)

SEYAHAT KORUMA PAKETİ ÜCRET DETAYLARI
* 1.Kademe Kişi başı Tur bedeli : 0 — 1.500 EUR`ya kadar olan tur bedellerinde --- satış fiyatı : 15 EUR / Sürprim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.
* 2.Kademe Kişi başı Tur bedeli : 1.501 EUR – 2.500 EUR`ya kadar olan tur bedellerinde --- satış fiyatı : 25 EUR / Sürprim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.
* 3.Kademe Kişi başı Tur bedeli : 2.501 EUR – 3.000 EUR `ya kadar olan tur bedellerinde --- satış fiyatı : 45 EUR / Sürprim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

Tur Hareket Tarihi : Ocak - 2022Göster

ÜLKEYE GİRİŞTE VE ÇIKIŞTA COVİD 19 HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

(Covid -19 önlemi olarak giriş ve çıkış prosedürleri değişebilmektedir.)

Finlandiya’ya Giriş:

Ülke girişinde yolcuların Moderna, Sinovac, Biontec aşılarının tüm dozlarının tamamlanmış olaması,son dozdan 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Yolcular çift aşıdan oluşan aşı kartı ve 72 saat geçerliliği olan negatif PCR testi ibraz etmek zorundadır.

Türkiye’ye Giriş:

Tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz, demiryolu) ülkemize girişlerde; Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenilecektir. 12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaf tutulacaktır. 

VİZE BİLGİSİ: 

Umumi Pasaport - Vize gerekli 

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli 

NOT

 • Turumuz 0 - 2  yaş aralığındaki bebekler için uygun değildir. Hava şartları dolayısı ile bebek arabası sürülmesine uygun değildir.
 • Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.
 • Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 06.12.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar hepsiturda.com’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda hepsiturda.com misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya hepsiturda.com sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, hepsiturda.com sorumlu değildir.

 • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
 • hepsitransfer
 • hepsigezide
 • hepsimice
 • hepsivize