Hepsiturda'dan Corona Virüs Salgını Hakkında Genel Bilgilendirme

Hem ülkemizde hem de tüm dünyada görülen Coronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçmekteyiz. Siz değerli misafirlerimiz de bu dönemde tatilinizi iptal etmek veya rezervasyonunuzda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Sizler gibi bizler de sağlıklı günlere bir an önce ulaşmak, ailemiz ve sevdiklerimizle tekrar bir araya gelmek için sabırsızlıkla bu zorlu dönemin geçmesini arzu ediyoruz. Bu zorlu dönemde turizm sektörüyle ilgili önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmak, sizin yanınızda olmak ve size doğru bilgi aktarımını sağlamak için bu sayfayı hazırladık. Daha sağlıklı günlerin bir an önce gelmesini umut ediyoruz.

Hepsiturda Ailesi

Bu sayfada Coronavirüs ile ilgili gelişmeleri paylaşacağız; bu sayfamızı takip ederseniz hem salgın hastalıkla, hem seyahat planlarınızla ilgili faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

HES KODU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Değerli misafirlerimiz, Malumunuz olan salgın hastalığın yayılmasının önlenmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı'mızca, toplu yaşamın/kullanımın olduğu otellerde, otele giriş yapılmadan önce misafirden "HES Kodu" talep edilmesi zorunluluğu getirilmiş olup, İçişleri Bakanlığı'mızın genelgesi gereğince, HES kodu olmayan misafirlerimizin otele girişine izin verilmemektedir. Bu nedenle, otele giriş yapmadan önce, konaklama süresini kapsayacak şekilde HES kodunuzu mutlaka almanız gerektiğini hatırlatır, HES kodunuzun olmadığı ya da konaklama tarihlerini kapsamadığı gerekçesi ile otele girişinizin kabul edilmemesinden acentemizin sorumlu olmayacağını bilginize sunarız.

DAHA FAZLA DİKKAT, DAHA FAZLA SAĞLIK!

Corona Virüs Gelişmeleri

Coronavirüs (Covid-19) ile ilgili her an gelişmeler oluyor ve gündem sürekli olarak değişkenlik gösteriyor. Bu şekilde dinamik gelişen bir ortamda doğru bilgiye ulaşmak için aşağıdaki sayfaları takip etmenizi öneririz.

T.C. Sağlık Bakanlığı Önemli Sayfalar

 • Covid-19 Bilgilendirme Sayfası
 • Covid-19 Broşür
 • Seyahat Sağlığı Covid-19 Portalı
 • Korona Virüs Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 • Bunlarla birlikte küresel gelişmelerden haberdar olmak için Dünya Sağlık Örgütü'nü (WHO) takip etmekte yarar var.

  HEPSİTURDA'DA ALINAN ÖNLEMLER

  Coronavirüs salgını nedeniyle bizlerde misafirlerimiz kadar etkilendik. Hepsiturda olarak bu salgın hastalık ile ilgili dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. İş birliği yaptığımız tüm paydaşlarla sıkı iletişim halindeyiz ve size bu zorlu dönmde en iyi hizmeti vermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Coronavirüs salgınının en kısa süre içinde sonlanmasını umut ediyor ve sizlere hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz.

  Gündemdeki tüm gelişmeleri takip ederek siz değerli misafirlerimizi bilgilendireceğimizi bilmenizi isteriz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Seyahat İptal Güvencesi ile rezervasyonunuzu 72 saat kalana kadar koşulsuz iptal edebilir, konaklama tutarının %100’ünün iadesini alabilirsiniz.

  Uygulamalar otellerin iptal koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Seyahat İptal Güvencesi ile yapılan rezervasyonlarda otele giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu koşulsuz iptal edebilir ve İptal güvence tutarınızın dışında kalan ödediğiniz ücretin %100 iadesini alabilirsiniz.

  Tarih değişikliklerinde fiyat farkı olamayacak alternatifler oteller tarafından sunulabilir. Ancak farklı tarihlerde bir rezervasyon talep edildiğinde fiyat farkı çıkabilir. Rezervasyonunuz özelinde bilgi almak için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

  Rezervasyonunuz özelinde otelin açılış tarihi ile ilgili bilgi almak için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

  İadesi onaylanan rezervasyonların iade süresi ödemenin yapıldığı bankaya bağlı olarak en fazla 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Nakit ödemeler misafirimizin belirteceği banka hesap numarasına havale/eft yapılır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi aynı karta yapılmaktadır. Taksitli yapılan kredi kartı iadeleri ise banka prosedürleri doğrultusunda kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

  0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan hafta içi 09:00 – 19:00, Cumartesi 09:00 – 19:00 arası telefon ile veya info@hepsiturda.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Uygulamalar otellerin iptal koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Turizm ve Kültür Bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından belirlenecek kurallar çerçevesinde otellerin, güvenli sosyal mesafe, açık – kapalı alan dezenfeksiyonu, izole oda ve yemekler ve sair hususlarda aldıkları önlemler tarafımıza bildirildiğinde misafirlerimiz için gerekli bilgilendirmeler hepsiturda.com’da yayınlanacaktır.

  Seyahat İptal Güvencesi ile 72 saate kadar cezasız iptal ettirebileceğiz ürünler için en avantajlı fiyatlardan faydalanarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  Otel, uçak ve transfer aynı rezervasyon kodu altındaysa her ürüne ait iptal ve iade koşulları gözetilerek iptal talebi işleme alınacaktır. Fakat; uçak bileti veya araç kiralama işlemi ayrıca yapıldıysa iptal süreçleri ayrıca talep edilmelidir.

  Uygulamalar otellerin iptal koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Misafirlerimizin tarih değişiklik talepleri tedarikçiler tarafından her rezervasyon özelinde değerlendirilmektedir. Erteleme yapılacak tarihte herhangi bir ücret farkı oluşuyorsa misafirlerimizden onay alınarak değişiklik işlemi gerçekleştirilmektedir.

  Nakit ödemeler misafirimizin belirteceği banka hesap numarasına havele/eft yapılır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi aynı karta iade yapılır. Taksitli yapılan kredi kartı iadeleri ise banka prosedürlerine göre banka tarafından kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Uygulamalar tedarikçi iptal koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  İadeler satın alma işleminin yapıldığı günün kuru baz alınarak gerçekleştirilir.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Evet, rezervasyonunuzu aynı tur olmak kaydı ile ileri bir tarihe fiyat farksız değiştirebilirsiniz.

  Nakit ödemeler misafirimizin belirteceği banka hesap numarasına havale/eft yapılır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi aynı karta yapılmaktadır. Taksitli yapılan kredi kartı iadeleri ise banka prosedürleri doğrultusunda kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu ile ilgili 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Uygulamalar tedarikçilerimizin koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  İadesi onaylanan rezervasyonlarda nakit ödemelerin iadesi misafirimizin belirteceği banka hesap numarasına havale/eft yapılır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi aynı karta yapılmaktadır. Taksitli yapılan kredi kartı iadeleri ise banka prosedürleri doğrultusunda kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

  Konsoloslukların protokolleri gereği vize başvuru ücreti geri ödemesizdir. Bu nedenle konsolosluklar vize ücretlerinin iadelerini yapmamaktadır.

  Tur programı iptal edildiyse o turun ekstra tur ücretleri kesintisiz iade edilmektedir.

  İadeler satın alma işleminin yapıldığı günün kuru baz alınarak gerçekleştirilir.

  Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Hayat Eve Sığar" projesi kapsamında, yolcuların iç hat uçuşlarına kabulü, kişiye özel üretilen "Hayat Eve Sığar (HES)" kodu ile sağlanacaktır. HES kodu; yolcu tarafından HES mobil uygulaması, E-devlet veya SMS yoluyla temin edilen 10 ya da 12 haneli kodu ifade etmektedir. Bilet talebinizle birlikte iç hat uçuşlar için kimlikte dış hat uçuşlar için geçerli pasaportunuzda yazdığı şekliyle adınızı – soyadınızı, açık doğum tarihinizi, HES kodunuzu, geçerli cep telefonu numaranızı ve TC kimlik numaranızı(yabancı yolcular pasaport no) acentedeki yetkili kişiyle paylaşmanız gerekmektedir. Bu bilgiler olmadan biletleme işlemi yapılamayacaktır.
  65 yaş üstü yolcular, Seyahat İzin Belgesi başvurularını e-Devlet, İçişleri Bakanlığı, e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabilmektedir.

  HES kodu süresiz alınabilir ancak süreli alırken seyahat tarihinizin 15 gün sonrasını kapsayacak şekilde bir süre talep ettiğinize emin olun. (Örnek : Satın alacağınız biletin üzerindeki son uçuş tarihiniz 10 Aralık ise HES kodunuzu 25 Aralık'ı kapsayacak şekilde talep ediniz.)

  Biletleme esnasındaki HES kodu sorgulamasında ya da havalimanında yapılacak kontrollerde ,uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
  Seyahatlerde kontroller, ilgili ulaşım firması tarafından sağlanacak ve buna göre tedbir alınacaktır. Sonradan bir yolcuya eğer virüs bulaştığı tespit edilirse, yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin takibi yapılacaktır.
  Havalimanlarında ateş ölçümü, sosyal mesafe korunması, el bagajı dahil tüm bagajların uçağa kabul edilmemesi gibi uygulamalar olacağını göz önünde bulundurarak standard zamanlardan daha erken saatlerde havalimanında bulunmanız önemlidir.
  Yolcular maske takarak terminal binasına giriş yapabilecekler. Yolcuların yanında birden çok maske bulundurmasını tavsiye ediyoruz.

  Uçuşa 24 saat kala sistem tüm yolcular için HES kodlarının güncelliği ve statü kontrollerini yapacaktır. Statüsü uçuşa elverişsize dönen yolculara havayolu tarafından bilgilendirme SMS’i gönderilerek uçuşa kabul edilmeyecekleri bildirilecektir.

  Check-in esnasında bir şekilde APIS bilgisi (TCKN/PASAPORT no vb bilgiler) değiştirilirse yeni girilen TCKN için tekrar HES kodu girilmesi gerekecektir. Girilen TCKN ve HES kodu eşleştirilecek ve sağlık bakanlığından statüsü sorgulanacaktır.
  Statü uçuşa elverişli ise check-in e izin verilecektir. Statü uygun değilse veya eşleşme olmazsa alandaki kolluk kuvvetine bilgi verilecektir. Burada istisnayi olarak bu uygulamanın başladığı 18 Mayıs tarihine kadar satılmış olan biletlerde HES kodu bulunmayacaktır. Bu biletlerin sahiplerinden check-in esnasında HES kodu alması talep edilebilecektir.

  Boarding öncesi uçuşa 60 dakika kala her uçuşun yolcu listesi için topluca sağlık bakanlığı sisteminden statü kontrolleri yapılacaktır.
  Statüsü uygun olmayan yolcular checkin işlemlerini tamamlamış olsalar dahi uçuşa alınmayacaklardır. Yolcuya gerekli bilgilendirme yapılarak kolluk kuvvetine bilgi verilecektir.
  Uygulamalar ilerleyişe göre anlık değişiklik gösterebilmektedir. Seyahatiniz öncesinde bir konuda kararsız kaldığınızda bilgiyi havayolu çağrı merkezi ve web sitelerinden teyid edebilirsiniz.

  Havayollarının uçuş planları şartlara göre anlık revize olabilmektedir. Bir havayolunun uçuş planı hakkında bilgi almak için bizlere bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  Ülkemizde en sık kullanılan 3 havayolunun güncel bilgilerinin bulunduğu linkler :
  https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/coronavirus-salgini/iptal-seferler/
  https://www.flypgs.com/basin-odasi/duyurular/duyuru-detay
  https://www.sunexpress.com/tr/koronavirus/

  İade/ değişiklik hakları havayollarına göre değişiklik göstermektedir. Satın almış olduğunuz biletiniz ile ilgili haklarınızı öğrenmek için bilet numaranız ile bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden bize talep ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  Uygulama şartları havayoluna ve biletinizin üzerindeki uçuş detaylarına göre değişiklik gösterdiği için uçuşunuzun bulunduğu bilet numaranız ile bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden bize talep ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  Uygulama şartları havayoluna ve biletinizin üzerindeki uçuş detaylarına göre değişiklik gösterdiği için uçuşunuzun bulunduğu bilet numaranız ile bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden bize talep ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  Uygulama şartları havayoluna ve biletinizin üzerindeki uçuş detaylarına göre değişiklik gösterdiği için uçuşunuzun bulunduğu bilet numaranız ile bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden bize talep ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  Talebinizi 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak ya da bilet@hepsiturda.com üzerinden bizlere mail atarak iletebilirsiniz.

  İleri tarihli uçuş şartları havayollarına göre değişiklik göstermektedir. Talebinizi 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak ya da bilet@hepsiturda.com üzerinden bizlere mail atarak iletebilirsiniz.

  İade hakları havayollarına göre değişiklik göstermektedir.
  Aşağıdaki linklerden havayolu firmalarının iptal/değişiklik koşullarını bulabilirsiniz.
  Türk Hava Yolları
  Pegasus
  Sun Express
  Onurair
  İptal edilen uçuşunuzun iadesi için bilet numaranız ile bilet@hepsiturda.com adresi üzerinden talep ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Banka kuralları gereğince biletinizi satın aldığınız bankanın çağrı merkezi üzerinden seyahat hattına ulaşarak ilgili seyahat programının kuralları dahilinde iptal talebinizi iletebilirsiniz.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Rezervasyonlar ileri tarihe alınabilir. Ancak belirlenecek tarihe göre fiyat farkı oluşabilmektedir. Rezervasyonunuz için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Rezervasyonunuzun güncel durumu için 0362 230 34 34’nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

  Nakit ödemeler misafirimizin belirteceği banka hesap numarasına havale/eft yapılır. Kredi kartı ödemelerinin iadesi aynı karta yapılmaktadır. Taksitli yapılan kredi kartı iadeleri ise banka prosedürleri doğrultusunda kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

  Konsoloslukların protokolleri gereği vize başvuru ücreti geri ödemesizdir. Bu nedenle konsolosluklar vize ücretlerinin iadelerini yapmamaktadır.

  Seyahat Sağlık ve Seyahat İptal Sigortası bedeli iade edilmemektedir.

  İadeler satın alma işleminin yapıldığı günün kuru baz alınarak gerçekleştirilir.

  Yeni Koronavirus (Covid-19) salgını sebebiyle şu an birçok ülke yeni vize başvurusu kabul etmemektedir. Durum global bir seviyede olması sebebiyle koşullar hızlı değişebilmektedir. Konuyla ilgili en güncel bilgiler için vize@hepsiturda.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Almış olduğunuz geçerli vize sürelerinizde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

  Konuyla ilgili en güncel bilgiler için vize@hepsiturda.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Vize işlemleriniz ile ilgili tüm sorularınızı vize@hepsiturda.com adresimize yönlendirebilirsiniz.

  • hepsiturda İŞTİRAKLERİ
  • hepsitransfer
  • hepsigezide
  • hepsimice
  • hepsivize